آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ

همه برگر را با یک نان گرد و ضخیم تجسم می‌کنیم که طبیعتا همان نان کالری بسیاری به این ساتدویچ اضافه می‌کند. اما در این بخش از آشپزی تیترزندگی قصد داریم شما را با یک دستور پخت خاص به نام سالاد برگر آشنا نماییم. شما می‌توانید بدون اینکه دغدغه‌ای از مقدار کالری داشته باشید از برگر خود لذت ببرید. دراین دستور پخت نان حذف شده و به جای انواع سبزیجات اضافه شده است. سبزیجات از منابع بسیار غنی فیبر هستند و فیبر علاوه بر اینکه احساس سیری در شما ایجاد می‌کند به دستگاه گوارش نیز کمک می‌کند عملکرد مناسبتری داشته باشد. گوشت نیز منبع پروتئین است آن هم از نوع کاملش. شاید این سالاد در نگاه اول سیر کننده نیاید، اما پروتئین و فیبر دقیقا کاری می‌کنند که احساس سیری کنید.

مواد لازم جهت تهیه سالاد برگر

مواد لازممقدار
پیاز قرمز متوسطنصف یک عدد
جعفری خرد شدهیک چهارم فنجان
فلفل سیاهسه‌چهارم قاشق چای خوری
نمکسه‌چهارم قاشق چای خوری
فلفل قرمزیک‌چهارم قاشق چای خوری
میکس ادویه جاتیک چهارم قاشق چای خوری
سیردو حبه
گوشت چرخ کرده گوساله۱۷۰ گرم
گوشت چرخ کرده بره۱۱۵ گرم
تخم مرغ بزرگیک عدد
روغنبه مقدار کم
ماست یونانییک دوم فنجان
سس مایونز توصیه می‌شود کانولایک چهارم فنجان
آب لیمو تازهدو قاشق غذا خوری
خیار متوسطنصف یک عدد
برگ کلم یا برگ کاهو150 گرم
روغن زیتونیک قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی قاچ خوردهیک عدد متوسط

طرز تهیه سالاد برگر

درجه فر را در حرارت بالا تنظیم نمایید. نصفه پیازی که دارید را به دو قسمت تقسیم کنید. یک نیمه از پیاز را داخل مخلوط کن قرار دهید. دو قاشق غذا خوری جعفری، یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه، یک دوم قاشق چای خوری نمک، فلفل قرمز، میکس ادویه جات و سیر را اضافه کنید. سپس هم‌بزنید تا خوب میکس شوند. گوشت گوساله و بره و تخم مرغ را اضافه نموده و مجددا همه را با هم ترکیب نمایید.

میکس گوشت را به ۸ برگر مساوی تقسیم کنید. برگر‌ها را روی سینی پخت قرار داده و به مدت 7 دقیقه در فر قرار دهید تا آماده شوند. ماست، مایونز، یک قاشق غذا خوری آب لیمو، دو قاشق غذا خوری جعفری باقی مانده، یک چهارم قاشق چای خوری فلفل سیاه و یک هشتم قاشق چای خوری نمک را با هم ترکیب نمایید. نیمه خیاری که دارید را رنده کنید. خیار رنده شده را در میکس ماست بریزید.

برگ‌های کلم یا کاهی را با روغن و آب لیموی باقی مانده ترکیب کنید. خیار و پیاز باقی مانده را حلقه حلقه کنید. میکس کلم را بین چهار بشقاب تقسیم کنید و رویشان پیاز‌های حلقه شده، خیار حلقه شده و گوجه فرنگی را قرار دهید. روی هر سالاد دو عدد برگر قرار دهید سپس به صورت مساوی روی هر کدام سس بریزید.

آموزش تهیه سالاد برگر غذایی رژیمی و لذیذ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر