رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی

به این مقاله چند ستاره میدین؟
[کل: 0 میانگین: 0]

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی: هوش مصنوعی جزو جدیدترین زمینه های علوم کامپیوتر است که افق های تازه ای را پیش روی محققان این زمینه قرار داده است . به دلیل اهمیتی که موضوع هوش مصنوعی دارد اکثر بزرگان دنیای فناوری ، نظرات خود را در مورد آن اظهار کرده اند حال نوبت به سیاستمداران رسیده و اخیرا آقای پوتین رئیس جمهور روسیه طی سخنانی اعلام کرد رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی خواهد بود لطفا با تیترزندگی همراه باشید .

"رهبری

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی

پوتین معتقد است برتری در حوزه هوش مصنوعی موجب کسب برتری بر دیگر کشورهای جهان در حوزه اقتدار و توانمندی های نظامی نیز خواهد شد . پوتین که روز جمعه در نشستی با دانش آموزان این کشور سخن می گفت افزود که توسعه فناوری هوش مصنوعی فرصت ها و تهدیدهای خاص خود را هم به وجود می آورد که پیش بینی آنها از هم اکنون دشوار است . این اولین بار نیست که چهره ای شناخته شده در سطح جهان در مورد اهمیت فناوری هوش مصنوعی و تاثیرگذاری آن بر آینده جهان سخن می گوید. پیش از این الون ماسک، مدیرعامل تسلا، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک، استفان هاوکینگ فیزیکدان برجسته در این زمینه اظهار نظر کرده و حتی هشدار داده بودند پیشرفت هوش مصنوعی حتی ممکن است به نابودی نوع بشر منجر شود .

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی: الون ماسک که حامی ایده تهدید انسان ها توسط هوش مصنوعی است ، مخالفان سرسختی مانند زاکربرگ دارد که اظهارنظرهای وی را غیرمسئولانه توصیف کرده است . ماسک هم در واکنش گفته است زاکربرگ درک محدودی از خطرات هوش مصنوعی دارد . پوتین هم در اظهارات خود در مورد برتری انحصارطلبانه در حوزه هوش مصنوعی توسط کشوری خاص اظهارنگرانی کرده و وعده داده که روسیه آماده به اشتراک گذاری دانسته های خود در این زمینه با سایر ملل است . وی پیش بینی کرده که جنگ های آینده توسط پهپادهای خودکار انجام می شوند .

رهبری دنیا به دست برترین کشور در حوزه هوش مصنوعی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر